Print

Podsumowanie i… co dalej?

W minioną niedzielę odbyło się posylwestrowe spotkanie dla wolontariuszy. Wszystkich, którzy nie mogli do nas przybyć – zapraszamy do przeczytania sprawozdania oraz obejrzenia zdjęć w naszych relacjach: Spotkanie po.

Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z filmem z Sylwestra oraz rozliczeniem finansowym z wszelkich darowizn.

Ponadto zapraszamy do nowej inicjatywy, o której piszemy również w sprawozdaniu:

W związku z owym niedosytem naszych wolontariuszy, po części znów zainspirowani wspólnotą Sant’Egidio, a po części własną tradycją (gdyż katowiccy klerycy również wychodzili kiedyś do bezdomnych z posiłkami) chcemy spróbować zrobić coś więcej. Nie chcemy, by to, co wszyscy przeżyliśmy musiało czekać cały rok. Chcemy spróbować wyjść na ulice, spotkać znów naszych gości i poznać nowe osoby – aby kolejny Sylwester z Ubogimi był nieco mniej anonimowy, by było to wielkie spotkanie przyjaciół, którzy już się znają.

Dlatego poinformowaliśmy o spotkaniu organizacyjnym tej nowej działalności, a teraz zapraszamy na nie wszystkich, którzy nie mogli dotrzeć do nas na podsumowanie. Spotykamy się w niedzielę 22 lutego, przed godz. 14:00 w Domu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości (ul. Krasińskiego 27B – Katowice, os. Paderewskiego). Tam przeżyjemy niedzielną Eucharystię wraz z Ubogimi (z których duża część bawiła się na naszym Sylwestrze), pomożemy Siostrom w wydawaniu dla nich obiadu oraz porozmawiamy o szczegółach tego nowego dzieła (docelowo planujemy spotykać się raz w tygodniu, by przygotować razem kanapki, pomodlić się i ruszyć z nimi w miasto w poszukiwaniu naszych znajomych).

Posted in Bez kategorii.